Belka
Sobota, 20 Lipca 2019   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100 rocznica odzyskania niepodległości - Sandomierz

 
Uroczyste trzydniowe obchody odzyskania przez Polskę niepodległości , począwszy od piątku do niedzieli będziemy świadkami bardzo bogatego programu artystycznego. Otwarte dla zwiedzających koszary wojskowe w Sandomierzu, posadzenie sadzonki z m. Zułowa na Litwie, miejsca narodzin Józefa Piłsudskiego , przemówienie wygłosi min dowódca 3 pułku Batalionu Raditechnicznego p. Paweł Czajkowski , burmistrz elekt Marcin Marzec . Capstrzyk czyli przemarsz służb wojskowych, mieszkańców i przybyłych gości na rynek główny Sandomierza ,pochód zamkną członkowie sandomierskiego klubu motocyklowego . Wieczorna porą w Sali rycerskiej na zamku Sandomierskim zaplanowano koncert najpiękniejszych utworów z lat 20 i 30 XX w w wykonaniu „Retro Orchestry” Rejestrując odcinek starałem oddać się widzom realistyczna scenerie obchodów ,duża część nagrania wykonałem wieczorna pora , co dodatkowo dodaje uroku. Zapraszam do wspólnego oglądania , komentowania.

 


Kempingiem w Świat
 
Data pliku video: 2018-12-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sandomierski

Powiat sandomierski - powiat z siedzibą w Sandomierzu w województwie świętokrzyskim. Znajdziemy w nim gminy Sandomierz, Koprzywnica, Zawichost, Dwikozy, Klimontów, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce. Powiat sandomierski powstał na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.Jest regionem o charakterze typowo rolniczym. Sprzyja temu klimat i jakość tutejszej ziemi. Uprawiane są tu egzotyczne jak na nasz kraj owoce: brzoskwinie, morele, arbuzy.

Główną atrakcją jest sama siedziba powiatu – Sandomierz. Miasto o przeszło 1000-letniej historii jest pełne zabytkowej zabudowy, której powstanie sięga XIV w. Ofertę turystyczną wzbogacają muzea na terenie miasta. Miejsca widokowe na terenach powiatu pozwolą podziwiać niezapominane obrazy np. doliny Wisły, zarośli łęgowych i panoramę zagłębia siarkowego.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola