Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VII Pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski - Msza św. w Sandomierzu 1999

 
Helikopter z Janem Pawłem II wylądował po godz. 10 w miejscowości Wielowieś, oddalonej 4 km od Sandomierza, gdzie Papież dotarł samochodem panoramicznym do ołtarza w towarzystwie bpa Wacława Świerzawskiego i bpa Leszka Sławoja Głodzia. Jan Paweł II na wstępie swojej homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w Sandomierzu powiedział, że dziękuje Bożej Opatrzności za możliwość przybycia do Sandomierza. „Łączy się z tą ziemią wiele wspomnień z czasów mego pasterzowania w Krakowie. Pragnę podziękować za wszelkie dobro, jakiego od tej diecezji i od jej społeczności doznałem w ciągu całej mojej posługi pasterskiej, dawniejszej w Krakowie i obecnej na Stolicy Świętego Piotra". Jan Paweł II mówił, że Sandomierz jest „wielką księgą wiary naszych przodków". Przypomniał m.in. patrona miasta błogosławionego Wincentego Kadłubka, błogosławionych męczenników sandomierskich, św. Andrzeja Bobolę i Jana Długosza. „Trzeba się nam wsłuchiwać z ogromną wrażliwością w ten głos przeszłości, aby wiarę i miłość do Kościoła i Ojczyzny przeprowadzić i przenieść przez próg roku dwutysięcznego i przekazać następnym pokoleniom" - mówił Ojciec Święty. Papież zaapelował w Sandomierzu do młodzieży, aby „głosili przykładem życia orędzie cywilizacji miłości". Przestrzegł przed pornografią, apelował o obronę czystości obyczajów domowych i godności osoby ludzkiej. Na zakończenie Mszy św. Papież w szczególny sposób pozdrowił żołnierzy. Na placu celebry było ich 16 tysięcy z biskupem polowym Leszkiem Sławojem Głodziem. Słowa Papieża orkiestra wojskowa nagrodziła gromkim: „Sto lat!". „Czołem żołnierze!" - odpowiedział Jan Paweł II.

 


Pielgrzymki do Polski Jana Pawła II
 
Data pliku video: 2013-08-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sandomierski

Powiat sandomierski - powiat z siedzibą w Sandomierzu w województwie świętokrzyskim. Znajdziemy w nim gminy Sandomierz, Koprzywnica, Zawichost, Dwikozy, Klimontów, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce. Powiat sandomierski powstał na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.Jest regionem o charakterze typowo rolniczym. Sprzyja temu klimat i jakość tutejszej ziemi. Uprawiane są tu egzotyczne jak na nasz kraj owoce: brzoskwinie, morele, arbuzy.

Główną atrakcją jest sama siedziba powiatu – Sandomierz. Miasto o przeszło 1000-letniej historii jest pełne zabytkowej zabudowy, której powstanie sięga XIV w. Ofertę turystyczną wzbogacają muzea na terenie miasta. Miejsca widokowe na terenach powiatu pozwolą podziwiać niezapominane obrazy np. doliny Wisły, zarośli łęgowych i panoramę zagłębia siarkowego.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola