Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sandomierz - miasto i podziemia, Polska

 
Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski. Dużą atrakcją turystyczną Sandomierza są jego podziemia. Podziemna Trasa Turystyczna ma długość 470 m, zróżnicowana głębokość dochodzi do 12 m poniżej poziomu rynku. Czas zwiedzania - 45 min. Trasa utworzona została w czasie prowadzenia górniczych prac zabezpieczających Stare Miasto przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów kupieckich. Na prezentowanym filmie pokazano Sandomierz tak, jak go widzi turysta w czasie kilkugodzinnego pobytu w mieście. Jednym z ciekawszych obiektów zabytkowych w Sandomierzu jest Dom Długosza, w którym mieści się Muzeum Diecezjalne. W tym filmie jest tylko migawka dotycząca tego muzeum, gdyż jego zbiory przedstawiam w oddzielnym filmiku: youtube.com/watch?v=iwMzJQiM6lg Podczas naszego pobytu w Sandomierzu sfilmowano także powtórnie kwitnące kasztanowce. Ciekawie to wygląda, gdy na tym samym drzewie są dojrzałe kasztany i świeże kwiaty oraz nowe liście i liście już pożółkłe. Więcej o Sandomierzu i jego zabytkach np. na stronie: sandomierz.pl/index.php/pl/zabytki/

 


Sydon777
 
Data pliku video: 2012-10-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sandomierski

Powiat sandomierski - powiat z siedzibą w Sandomierzu w województwie świętokrzyskim. Znajdziemy w nim gminy Sandomierz, Koprzywnica, Zawichost, Dwikozy, Klimontów, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce. Powiat sandomierski powstał na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.Jest regionem o charakterze typowo rolniczym. Sprzyja temu klimat i jakość tutejszej ziemi. Uprawiane są tu egzotyczne jak na nasz kraj owoce: brzoskwinie, morele, arbuzy.

Główną atrakcją jest sama siedziba powiatu – Sandomierz. Miasto o przeszło 1000-letniej historii jest pełne zabytkowej zabudowy, której powstanie sięga XIV w. Ofertę turystyczną wzbogacają muzea na terenie miasta. Miejsca widokowe na terenach powiatu pozwolą podziwiać niezapominane obrazy np. doliny Wisły, zarośli łęgowych i panoramę zagłębia siarkowego.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola